Hakkımızda

Türkiye’nin elektrik malzemesi pazarlama – satış sektörünün zirvedeki ismi Ferhat Elektrik 1982 yılında kurulmuştur. Kurulduğu zamandan bu güne kadar her çeşit elektrik malzemesini bir arada bulundurmuş bu özelliği ile müşteri memnuniyeti ön planda tutmuş ve rakiplerinden bir adım önde olmuştur.

Sektörün ana üreticilerinin ve ithalatçılarının bayiliklerini yapmanın yanı sıra İç Anadolu bölgesinde elektrik sektöründe imalat – ihracat ve ithalat yapan Ferhat Elektrik başarılı pazarlama satış faaliyetleri ile bu firmaların haklı desteğini almış ve hızla büyümüştür. Eskişehir Atatürk Caddesinde Aydınlatma ve elektrik malzemesi satışını ayırarak müşteri memnuniyetini kendine ilke edinmiştir.

Ferhat Elektrik ürün yelpazesini geliştirerek plastik elektrik malzemesinden kabloya, kablodan aydınlatma ürünlerine binlerce ürünü bulundurmuştur. Sürekli büyümeyi hedefleyip bu doğrultuda müşteri portföy yapısını, pano imalatçıları toptan – perakende elektrik malzemesi satıcılarından oluşturmuştur. Eskişehir Emko Sanayi Sitesinde 1000 m2 kapalı ve 1000 m2 açık alanı olan Geri Dönüşüm Tesisi kurarak ayda 240 ton hammaddeyi yarı mamul haline getirerek üretimini yapmış olduğu elektrik borusu imalatında yıkanmış hammadde kullanarak kaliteli ürün üretmeyi kendine hedef belirlemiştir.

Baksan Sanayi Sitesindeki 1200 m2 kapalı alanda aylık 5 milyon metre elektrik borusu üretimi yapmaktadır. Bununla birlikte üretimi olan elektrik borularını 30’a yakın ilde bayilikler vererek satışa sunmakta ve 10’a yakın ülkeye de ihracatını yapmaktadır.

Vizyonumuz

Ekonomik ve sosyal hayatta yeri tartışılmaz olan elektrik enerjisinin kullanımını sağlayan ürünlerimizi, mükemmel kalite ve hizmet anlayışı ile uygun fiyatlarla sunarak 1982’den beri sektörün zirvesinde bulunan kurumumuzu her zaman en önde tutmaktır.

Misyonumuz

Temelini sevgi, saygının oluşturduğu ekip ruhunu benimseyen personelimizle müşterimize hız, maliyet ve kalite unsurlarını en yüksek seviyede tutarak hizmet sunmayı kurum olarak görev biliriz.